Zakładanie ogrodów

Nasze ogrody są stylowe jak i nowoczesne.

Zakres naszych usług

Kiedy zdecydujesz się na realizację projektu ogrodu zadbamy, aby Twoja wizja stała się rzeczywistością.

Przygotowanie i formowanie gruntu

Budowa instalacji wodnych

Montaż siatki przeciw kretom

Rozkładanie agrowłókniny

Montaż obrzeży (ekoboard, rollborder, kostka granitowa)

Formowanie rabat

Sadzenie roślin

Zakładanie trawników z siewu i z rolki

Darniowanie

Ściółkowanie korą

Tworzenie ścieżek

Proces zakładania ogrodu

Pierwszym etapem przed przystąpieniem do prac ogrodniczych jest przygotowanie terenu. Przy użyciu odpowiednich środków pozbywamy się starych chwastów i darni oraz wyrównujemy działkę.

Dopiero wtedy bazując na projekcie nadajemy odpowiednią formę i kształt ogrodu. Kolejnym etapem jest montaż automatycznego nawadniania oraz oświetlenia w ogrodzie. Wówczas możemy przystąpić do sadzenia roślin z użyciem odpowiedniej ziemi oraz przykrywamy rabaty korą lub dekoracyjnym grysem.

Ostatnim etapem jest nawiezienie świeżej ziemi i założenie trawnika, w zależności od preferencji może to być trawnik z siewu lub z rolki. Na końcu system automatycznego nawadniania oraz oświetlenie jest dokładnie sprawdzane i regulowane, trawa i rośliny są nawodnione, wtenczas ogród jest gotowy do oddania w ręce właścicieli.

“Mała przestrzeń duże możliwości”

Mam dom w zabudowie szeregowej. Znalazłam projekt ogrodu w internecie i szukałam kogoś, kto go zrealizuje. Pan Tomasz nie tylko wykonał swoją pracę bardzo starannie i rzetelnie, ale zaproponował swoje pomysły, które w ogrodzie o powierzchni 3 arów pozwoliły na wygospodarowanie przestrzeni do zabawy dla dzieci. 

Szczerze polecam Monika

„Ogród wygląda szałowo i odlotowo!”

Marek

„Polecam usługi ogrodnicze Tommy Garden”

Julia

“Cudotwórca aranżacji ogrodowych”

Kupiliśmy wraz z mężem stary ponad 60-letni dom w okolicy Krakowa. Za domem znajdował się zaniedbany, zapuszczony ogród. Po gruntownym remoncie razem z mężem chcieliśmy wyciąć wszystkie chaszcze i rozpocząć tworzenie nowego ogrodu. Zaprosiliśmy Pana Tomka, który dostrzegł potencjał w wykorzystaniu starych zapuszczonych buków i olch. Przedstawił nam swój pomysł aranżacji ogrodu z zachowaniem starych drzew. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Ze starego zapuszczonego ogrodu powstała jedyna w swoim rodzaju ostoja spokoju, która podkreśliła efekt wyremontowanego domu i stała się przestrzenią do odpoczynku po ciężkim dniu. 

Polecam Zosia

Pozostańmy w kontakcie

506 067 904

Zbudujmy razem Twój wymarzony ogród

Zawsze gdy przystępujemy do realizacji projektu, jesteśmy w pełni zaangażowani. Nasza praca to pasja, za która przemawia profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przez nas usług. 

Zapraszamy do kontaktu.